21953
Your IP: 37.47.108.114
Server Time: 2018-04-20 12:26:59

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     III NIEDZIELA WIELKANOCNA

vZakończyliśmy Tydzień Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary do puszek z ubiegłej niedzieli na rzecz Caritas. Dziękujemy także dzieciom za złożone skarbonki w ramach akcji Caritas „Jałmużna wielkopostna” oraz wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas przy SP nr 1.

vDziękujemy także wszystkim, którzy uczestniczyli wczoraj w Pielgrzymce diecezji kieleckiej do Miechowa.

vDzisiejsza niedziela biblijna jest w Polsce także Narodowym Dniem Czytania Pisma świętego i jednocześnie rozpoczyna X Ogólnopolski Tydzień Biblijny,

vW środę, 18 kwietnia br., przypada 20 rocznica święceń biskupich ks. bp Mariana Florczyka. Ogarnijmy modlitwą naszego biskupa pomocniczego.

vTakże w najbliższą środę kolejny Parafialny Dzień Chorego. O godz. 9.00 Msza św. w intencji chorych i starszych parafian, w czasie której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy św. wszystkich seniorów zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie przy kawie.

vSpotkanie formacyjne katechetów dekanatu kazimierskiego i skalbmierskiegonajbliższy wtorek w par. Miłosierdzia Bożego. Początek o godz. 15.00.

vZa tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczniemy tydzień modlitw do służby Bożej w Kościele. Klerycy kieleckiego seminarium już kolejny rok organizują spotkania modlitewne pt. „Przez ich zasługi i modlitwy”. Odbędą się one m.in. 21 kwietnia br. (najbliższa sobota, godz. 17.00) w Działoszycach albo 5 maja br. (sobota, godz. 17.00)Książnicach Wielkich. Chętnych na wyjazd prosimy o kontakt.

vW najbliższą niedzielę (22 kwietnia) po raz kolejny będziemy zanosić nasze modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. Dodatkowa Msza św. tego dniagodz. 18.00. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone róże, które będzie można nabyć wchodząc do kościoła.

vOd przyszłej niedzieli młodzież obecnych klas 7 oraz II gimnazjum będzie mogła już pobrać deklaracje do rocznego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

vSpotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Spowiedź dla dzieci

vDzieci naszej parafii do I Komunii świętej przystąpią w sobotę, 5 maja, o godz. 12.00. Pierwsza spowiedź dla dzieci, a także dla rodziców, chrzestnych i bliskich w piątek (4 maja) od godz.16.30.

vNatomiast rocznica I Komunii św. dla klas 4 odbędzie się w niedzielę 6 maja br. o godz. 10.30. Do spowiedzi przed rocznicą zapraszamy także w piątek od godz.16.30.

vW zakrystii i kancelarii zapisujemy chętnych na czuwanie na Jasnej Górze 4-5 maja br. (piątek-sobota). Koszt 30 zł - przy zapisach.

vZachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „Misje dzisiaj”. oraz „Parafianina”.

vZapowiedzi przedślubne:

nr 5/2018 - ZAPOWIEDŹ III
Justyna Nowak - parafia tutejsza
Łukasz Krupa - parafia tutejsza

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia małżeństwa między wyżej wymienionymi,

jest w sumieniu zobowiązany powiadomić o tym ks. Proboszcza.

Kazimierza Wielka, 15 kwietnia 2018 r.