1908322
Your IP: 54.196.42.146
Server Time: 2018-06-19 04:38:42

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     XI NIEDZIELA ZWYKŁA

vRozpoczęliśmy prace remontowe w naszym kościele korzystając z dotacji unijnej poprzez Urząd Marszałkowski w Kielcach. Ofiary na tace w przyszłym tygodniu (24 czerwca) będą przeznaczone również na ten cel.

vDziś po Mszach świętych przy Archaniale, Szkolne Koło Caritas przy SP nr 1 oraz Fundacja „Dajemy wybór, zaprasza na kiermasz nowych, nieużywanych butów dziecięcych, ubrań, akcesoriów, zabawek, które udało się zgromadzić dzięki ludziom dobrego serca. Można również przekazać datki do puszki. Cały dochód przeznaczony będzie na turnus rehabilitacyjny dla niepełnosprawnej dziewczynki.

vW najbliższy wtorek (19 czerwca) spotkanie kręgu biblijnego po Mszy św. popołudniowej (ostatnie przed wakacjami). Po wakacjach zapraszamy także nowe osoby.

vW najbliższą środę (20 czerwca) kolejny Parafialny Dzień Chorego. O godz. 9.00 Msza św. w intencji chorych i starszych parafian, w czasie której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy św. wszystkich seniorów zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie przy kawie.

vW czwartek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika. O godz. 6.30 zostanie odprawiona Msza św. o nowe powołania kapłańskie (każdego dnia inna parafia naszej diecezji w tej intencji sprawuje Eucharystię).

vW piątek, 22 czerwca, o godz. 8.00 Msza św. dziękczynna z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy więc dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

vTakże w piątek, na Mszy św. o godz. 18.00, będziemy zanosić nasze modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone róże, które będzie można nabyć wchodząc do kościoła. Przed Mszą św., jak co miesiąc, będziemy mogli wypisać na karteczkach nasze osobiste intencje modlitewne.

vW sobotę, 23 czerwca, o godz. 19.00 w Odonowie (przy sprzyjającej pogodzie) zostanie odprawiona Msza św. z racji 15 rocz. poświęcenia figury Matki Bożej Fatimskiej za żyjących i zmarłych mieszkańców Odonowa. Zachęcamy do udziału. W sobotę, Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

vW niedzielę, 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

vPrzypominamy, że w każdą niedzielę w okresie wakacji (od niedzieli 1 lipca), dla wszystkich chętnych, będzie sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

vDziękujemy wszystkim za udział w minioną środę w Wieczorze Fatimskim, zwłaszcza mieszkańcom Wojciechowa. W przyszłym miesiącu (13 lipca) o zaangażowanie prosimy mieszkańców Kazimierzy Wielkiej.

vWczorajszym nowożeńcom, dziękujemy za kwiaty, które zdobią nasz kościół i życzymy im wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

vSkładamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary do puszek w miniona niedzielę na rzeczFunduszu Remontowo-Budowlanego.

vNabożeństwa czerwcowe po Mszach św. popołudniowych; Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o 15.00, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o 17.45, adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki o 17.30.

vSą jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Wyjazd jutro (poniedziałek,czerwca br.) o godz. 13.30 spod kościoła. W programie droga krzyżowa i Msza św. z racji comiesięcznego czuwania w tym sanktuarium.

vOrganizujemy także pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę, 7 lipca br. W programie dróżki Pana Jezusa, Msza św., a w drodze powrotnej: Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Miłosierdzia Bożego. Koszt 25 zł przy zapisach.

vZachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „ Małego Gościa”, „Misje dzisiaj” oraz „Parafianina”.

vWszystkie dzieci obecne na Mszy św. zapraszamy na indywidualne błogosławieństwo przed ołtarz oraz odbiór obrazka.

Kazimierza Wielka, 17 czerwca 2018 r.