Your IP: 54.234.190.237
Server Time: 2018-01-23 15:03:05

Ogłoszenia Duszpasterskie

vZakończyły się coroczne odwiedziny duszpasterskie - kolęda. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów w Waszych domach oraz za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz dla księży.

vDziękujemy także wszystkim, którzy w minionym tygodniu uczestniczyliParafialnym Dniu Chorego, w Wieczorze Miłosierdzia oraz w koncercie „Betlejem w Krakowie”.

vDziś po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci klasprzygotowujących się do I Komunii św.

vDzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace w naszym kościele.

vJutro, w poniedziałek 22 stycznia, po raz kolejny będziemy zanosić nasze modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. Msza św. o godz. 18.00. Do włączenia się w modlitwę i liturgię Mszy św. zapraszamy babcie i dziadków z racji ich święta. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone róże, które będzie można nabyć wchodząc do kościoła.

vW najbliższa sobotę Kolędnicy Misyjni wraz z opiekunami udają się do Sanktuarium św. Józefa w Kielcach na diecezjalne spotkanie grup kolędniczych. Wyjazd autokaru spod kościoła o godz.8.00.

vTrwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia br.) pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6). Pamiętajmynaszej modlitwie o tej szczególnej intencji, która gromadzi chrześcijan różnych wyznań.

vKalendarz liturgiczny:

ØW środę, 24 stycznia – wspomn. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

ØW czwartek, 25 stycznia - Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

ØW piątek, 26 stycznia - Wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

vCodziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, w środę o godz. 17.30 nowennaMatki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu.

vJest już komplet osób na kulig w Zakopanem, który w tym roku będzie w sobotęlutego 2018 r. Prosimy o wpłaty 100 zł do przyszłej niedzieli jako potwierdzenie chęci wyjazdu.

vInformacja na temat przekazania 1 % podatku na rzecz Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 została zmieszczona w gablocie ogłoszeń.

vZachęcamy także do włączenia się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznegoelektronicznego pod hasłem „Szkole pomagamy i świat oczyszczamy - wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Zbiórka odbędzie się w dniach od 23 stycznia (wtorek) do 2 lutego (piątek) br. przy domu parafialnym.  Szczegóły akcji w gablocie ogłoszeń.

vZachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”. Do nabycia są także kalendarze, dwumiesięcznik „Misje dzisiaj” oraz „Parafianin”.

Kazimierza Wielka, 21 stycznia 2018 r.